Osoba, która nie interesuje się branżą poligraficzną, usłyszawszy hasło „targi poligraficzne”, pomyśli zapewne o Poznaniu i tamtejszych Międzynarodowych Targach Poznańskich, na których poligrafia jest obecna od ponad 40 lat. Osoba taka nie pomyli się, ale w Polsce odbywają się również inne wydarzenia związane z poligrafią. Jakie?


Przede wszystkim uwagę zwrócić trzeba na targi RemaDays. W bieżącym roku odbyły się one po raz 14, w dniach 13-15 lutego, wywołując spore zainteresowanie, zarówno wystawców (nie tylko tych z Polski, ale też z wielu innych krajów), jak i odbiorców. Kolejna edycja zaplanowana jest na luty 2019. W tym roku targi te odwiedziło ponad 20 000 ludzi – pozostaje więc cierpliwie czekać, aby przekonać się czy rekord ten zostanie pobity podczas następnej edycji.

Oczywiście RemaDays nie jest jedyną imprezą w Polsce, która przykuwa uwagę branży poligraficznej. Ciekawe wydają się być również targi Packaging Innovations, których 10. edycja będzie miała miejsce na terenach Expo XXI w Warszawie w dniach 17-18 kwietnia bieżącego roku. Na targach tych zaprezentuje się wiele polskich firm związanych z poligrafią, które zaprezentują swoje nowe, innowacyjne rozwiązania techniczne.

Powróćmy jeszcze do Poznania, który wspomniany został na początku. Tam z kolei interesujące wydarzenia związane z poligrafią będą miały miejsce w drugiej połowie roku. W dniach 1-4.10.2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się wydarzenie 4Print Week. Ma ono na celu promowanie innowacji w dziedzinie druku oraz prezentowanie nowej twarzy poligrafii, co oznacza, że szczególnie miło widziani są tam wystawcy skoncentrowani na technologiach, które dopiero powoli wchodzą do użytku albo wejdą do niego w kolejnych latach.

Jak widać: w dziedzinie targów i innych wydarzeń związanych z polską poligrafią jest w czym wybierać. Kolejne lata pokażą czy ta optymistyczna tendencja się utrzyma i czy wydarzeń o takiej tematyce będzie cały czas pojawiać się coraz więcej i będą one coraz bardziej zróżnicowane.