Ostatnio wiele szyldów reklamowych, banerów i bilboardów drukuje się najnowocześniejszą metodą wydruku czyli drukiem UV. Jest to metoda, dzięki której drukuje się grafiki i wszelkie treści, bardzo łatwo, w nieskomplikowany sposób a przy tym tworzy się obrazy super trwałe i długo żywotne.

Co to jest druk UV?

Jest to najnowsza technika druku cyfrowego, polegająca na tym, że dysze drukarki wytryskują mikro krople tuszu, na powierzchnię, która ma być zadrukowana.

Następnie druk utrwala się światłem UV. W tej metodzie najważniejsze są tusze polimerowe oraz naświetlenie lamami LED-owymi, które emitują światło ultrafioletowe, w skrócie nazywane UV.

Gdzie wykorzystuje się druk UV?

Najczęściej wykorzystuje się go w reklamie. Druk jest niezwykle trwały i odporny na wszelkiego rodzaju zewnętrzne temperatury i warunki atmosferyczne. Ten rodzaj druku jest praktycznie niezniszczalny.
Ostatnio dzięki tej metodzie drukuje się szyldy reklamowe, wielkie zewnętrzne reklamy jak i małe reklamowe banery.

Na czym się drukuje przy pomocy druku UV?

Tą metodą doskonale drukuje się powierzchnie wielkoformatowe, powierzchnie małe i powierzchnie kanciaste, czyli takie, które mają nierówne kontury. Doskonale druk UV sprawdza się na płytach hips, mdf, plexi, pcv. Bardzo łatwo zadrukowuje się nim szklane powierzchnie, wszelkiego rodzaju tkaniny, canvy, siatki czy folie. Warunkiem jest tylko to, aby drukowane powierzchnie były płaskie i gładkie.

Zalety druku UV

Ta innowacyjna metoda ma same zalety. Sam proces drukowania jest ekologiczny i nie szkodzi zdrowiu osobom, które drukują tą właśnie metodą. Podczas drukowania nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje ani przykre zapachy. Metodą druku UV drukuje się więc w pomieszczeniach zamkniętych.

Wydrukowane grafiki czy treści, są trwałe, mogą wisieć na zewnątrz i wewnątrz, kolory są przez długi czas doskonale widoczne, ostre i jaskrawe. Wszystkie wydruki wiernie odzwierciedlają oryginał. Metoda jest nawa ale już coraz bardziej popularna i ostatnio modna i ceniona.